Ігрова програма 22-го туру (звіт із відео тут)

вівторок, 7 квітня 2026 року
Поділля – Вікторія – 1:2
Металіст ‒ ФК Чернігів – 2:1
Нива – Прикарпаття-Благо – 1:1
середа, 8 квітня 2026 року
ЮКСА ‒ Агробізнес – 2:1
Фенікс-Маріуполь ‒ Металург –2:1
Ворскла – Пробій – 0:2
Буковина – Лівий Берег – 2:1
Чорноморець ‒ Інгулець – 2:0

Уже традиційно:

  • читайте скоро на нашому сайті символічну збірну чергового туру
  • інтерв’ю з героєм туру, що його Sport Arena визначає спільно з ПФЛ

А зараз – наші індивідуальні номінації:

Тренер туру – Андрій Аніщенко (Металіст)

Харків’яни в першому колі не зіграли в Чернігові, що призвело до публічної полеміки двох клубів і дуже й дуже принципового сприйняття матчу в Ужгороді. Те, що Металіст за цих обставин обіграв, на секундочку, півфіналіста Кубка України, змінюючи тактику та вдало керуючи грою через заміни, це вже доказ, що молода команда без можливості підсилювати свій склад прогресує за підтримки кількох більш досвідчених виконавців масштабу Федоріва, Мизюка, Рибака. І при цьому Аніщенко, який восени був за крок від рішення подати в відставку, в 2026 році дає неймовірний, як для цих обставин і бекґраунду, результат – 10 очок із 12-ти можливих. Це результат топ-3 за результатами матчів весни поруч із Чорноморцем і на два очка менше за Буковину – неймовірно для команди, що бореться за виживання.

Читайте также: Слот: Нам пощастило, що ми програли лише 0:2, тому що ПСЖ мав набагато більше моментів, ніж забив

Джокер туру – Данило Кайдалов (Металіст)

Заміни в цьому турі до останнього залишали в грі навіть тих, хто в підсумку поступився – як приклади, чернігівець Андрій Столярчук і волочищанин Роман Кузьмин (з подачі ще одного джокера – Олега Леня) забили м’ячі надії своїх команд у матчах із Металістом і ЮКСА. Але серед успішних виходів на заміну тільки один – переможний, і це Кайдалов із Металіста. В класній атаці він використав поперечний пас Цвіренка та забив м’яч, який виявився переможним у надважливому матчі проти ФК Чернігів.

  • Статистика SportArena.com: 20 матчів у чемпіонаті, 3 голи, 2 асисти.
Найкращий молодий гравець туру – Владислав Герич (Чорноморець)

Чорноморець грав із суперником, який восени був його прямим конкурентом, але навесні програв ВСЕ. Звісно, без Фарасєєнка, Волохатого, Кисленка та ще кількох донедавна основних гравців Інгулець не міг зараз грати на рівних із другою командою першості, проте створити проблеми – міг, і створив, адже в першому таймі, після повітряної тривоги та навіть після дебютного відрізку другого тайму зберігав нулі на табло. І якраз зусиллями Авагімяна, Клименка, Герича та інших найбільш швидких і швидкодумних гравців одесити зламали супротив і забрали важливі три очки. Владислава відзначаємо за важливий гол і постійну участь в атаках. 20-річний півзахисник зберігає свою важливість і при новому штабі.

  • Статистика SportArena.com: 15 матчів у чемпіонаті, 3 голи, 1 асист.
Гол туру – Владислав Герич (Чорноморець → Інгулець)

Були курйозні голи, як коли Шаврін підстеріг у Хмельницькому помилку екс-одноклубників, але були й гарно розіграні та шикарно виконані. Один із них – наш лауреат. Цитуємо звіт: «Отримавши шикарний розрізний пас від Авагімяна, Герич змістився з правого краю на удар і з гострого кута завалив м’яча. Це не так далеко від голів ван Бастена, Реброва та Тайсона свого часу».

Читайте также: Оклахома достроково виграла регулярний чемпіонат НБА

Гол можна подивитися на відео з 3:07:39

Герой туру – Сергій Кисленко (Фенікс-Маріуполь)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який оформив переможний дубль у матчі з Металургом.

  • Статистика SportArena.com: 21 матч у чемпіонаті, 8 голів, 1 асист.
Співчуття туру

Фото туру

Красива атмосфера в Чернівцях, фото ФК Буковина

Факт туру

1:0 – найпопулярніший із 15 рахунків цього чемпіонату (зафіксований в 34-й раз).

Ще кілька цікавинок:

  • Буковина виграла 6-й матч поспіль у своїй 27-матчевій безпрограшній серії ще з травня минулого року (голи 59:17)
  • Завершилася безвиграшна гостьова клубна рекордна серія Вікторії, яка тривала у Першій лізі 9 ігор: 3 нічиї та 6 поразок
  • Безвиграшна серія Ниви триває у Першій лізі 10 ігор: 4 нічиї та 6 поразок
  • Інгулець програв четвертий матч підряд – антирекорд за часи його виступів у Першій лізі
  • 40-й гол у Першій лізі забиває Вадим Шаврін (Поділля), 25-й – Сергій Кисленко (Фенікс-Маріуполь, 1-й м’яч у грі), 10-й – Пабло Рамон Кастро Гонсалез (ЮКСА), Владислав Клименко (Чорноморець), 5-й – Данило Кайдалов (Металіст), 1-й – Олександр Жмуйда (Прикарпаття-Благо, у 59-й грі)
  • 50-й матч у Першій лізі провів Іван Мамросенко (Металург), 1-й – Юрій Пач (Нива)
  • 420-й тренерський матч Олександра Рябоконя у Першій лізі: +180=105-135 м’ячі 553-391, який стає 4-м в історії тренером, який підкорив цей гвардійський рубіж, 110-й – Сергія Ковальця: +46=32-32 м’ячі 146-115, 40-й – Валерія Куценка: +9=6-15 м’ячі , 30-й – Максима Фещука: +9=6-15 м’ячі 28-39, 10-й – Олександра Воловика: +4=1-5 м’ячі 12-13

Більше цікавинок – у цифровій підбірці ПФЛ, інформ-партнером якого є Sport Arena.

Цифри туру
  • Турнірна таблиця після 22-го туру

  • Бомбардири
ГравецьКомандаГолиПен.
Войтіховський МаксимБуковина (Чернівці)12(2)
Хома АндрійЧорноморець (Одеса)11(1)
Дахновський ВіталійБуковина (Чернівці)11(2)
Фарасєєнко ВіталійЧорноморець (Одеса)11(2)
Кисленко СергійФСК Фенікс-Маріуполь8
Бойчук БогданБуковина (Чернівці)7
Кожушко ОлегБуковина (Чернівці)7
Кузьмин РоманАгробізнес (Волочиськ)6
Підлепенець ЄвгенБуковина (Чернівці)6
Мисик Мар’янНива (Тернопіль)6(1)
Новіков АндрійФК Чернігів5
Ременяк АртурФСК Фенікс-Маріуполь5
Хобленко ОлексійЧорноморець (Одеса)5
Шарай СтаніславВікторія (Суми)5
Шастал ДмитроЛівий Берег (Київ)5
СідннейЛівий Берег (Київ)5(1)
Кастро Парагвай ПаблоЮКСА (Тарасівка)5(2)
  • Асистенти
ГравецьКомандаПаси
Безгубченко ДжіліндоФК Чернігів6
Савін АнтонПоділля (Хмельницький)6
Сьомка АртемАгробізнес (Волочиськ)6
Фарасєєнко ВіталійЧорноморець (Одеса)6
Груша ВіталійБуковина (Чернівці)5
Дахновський ВіталійБуковина (Чернівці)5
Кожушко ОлегБуковина (Чернівці)5
Підлепенець ЄвгенБуковина (Чернівці)5
Шастал ДмитроЛівий Берег (Київ)5
Волохатий Роман***Інгулець***4
ДієгоЛівий Берег (Київ)4
Михальчук МіланНива (Тернопіль)4
Романюк ЮрійЧорноморець (Одеса)4
Скляр ОлександрЧорноморець (Одеса)4
  • Гол+пас
ГравецьКомандаГол+ПасГолиПаси
Фарасєєнко ВіталійЧорноморець (Одеса)17116
Дахновський ВіталійБуковина (Чернівці)16115
Войтіховський МаксимБуковина (Чернівці)13121
Хома АндрійЧорноморець (Одеса)12111
Кожушко ОлегБуковина (Чернівці)1275
Підлепенець ЄвгенБуковина (Чернівці)1165
Бойчук БогданБуковина (Чернівці)1073
Шастал ДмитроЛівий Берег (Київ)1055
Кисленко СергійФСК Фенікс-Маріуполь981
Мисик Мар’янНива (Тернопіль)963
Груша ВіталійБуковина (Чернівці)945
Кастро Парагвай ПаблоЮКСА (Тарасівка)853
Новіков АндрійФК Чернігів853
СідннейЛівий Берег (Київ)853
Безгубченко ДжіліндоФК Чернігів826
Савін АнтонПоділля (Хмельницький)826

* * *

Всі підрахунки – Артур Валерко, SportArena.com. Матеріал написаний автором українською мовою.

Читайте также: Світоліна зіграє з Кавою, Костюк – з Лінетт у перший день матчу Україна – Польща у Кубку Біллі Джин Кінг

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *